Psühholoog (2000)  MSc

Litsenseeritud loomi kaasav spetsialist (Animals & Human Health Certificate) 2013, Denveri Ülikool, USA

Siin saad tutvuda Animal & Human Health Certificate programmiga, mis toimub osaliselt distantsõppena.

Töö saviväljal terapeut , Saksamaa

Gordoni Perekooli litsenseeritud koolitaja (2006), USA

Väärtusarenduse ekspert - koolitaja (2012), Tartu Ülikool

Mina ja psühholoogia

Olen lõpetanud Tallinna Ülikoolis psühholoogia eriala. Aastal 2003 alustasin tööd koolis psühholoogina. Koolis töötamine on teinud minust selle, kes ma täna olen. Olen tänulik iga hetke eest, mis ma saan seal olla. Kohtuda päevast päeva meie tuleviku loojatega - lastega on suur au ja õppimine. Lisaks erinevatele koolidele on mind arendanud ja kujundanud minu oma pere, abikaasa, lapsed, loomad.

Psühholoogi tööd alustades oli mulle teejuhuks lause, „töö selleks, et laste silmad säraksid”. Töötades laste ja noortega sai mulle päris ruttu selgeks, et sõnadega ei jõua alati oodatud tulemuseni, vaja on veel midagi. Nüüdseks olen avastanud, et kõige paremini jõuab laste ja noorteni läbi päris kogemuste – läbi loovate tegevuste, loomade, looduse. Oma töös integreerin neid kolme valdkonda, et saada parimaid tulemusi oma klientide jaoks.

Loomad minu elus 

Loomad on tulnud minu ellu tasapisi. Lapsepõlves oli minu suurimaks unistuseks koer, see unistus ka täitus. Koer nimega Tommi oli minu lapsepõlve kaaslane, kes oli minuga alati valmis koos seiklema ja maailma avastama. Täiskasvanuna sattus minu teele hobune Anu. Selles hobuses oli ja on tänapäevani, midagi sellist mis võlub inimesi. Nii sai minust hobuse omanik, kes ei teadnud alguses hobustest mitte midagi. Aastatega on saanud hobusest minu  parim õpetaja ja teenäitaja. Hobune on aidanud mul avastada endas neid külgi, millest ma ise ei ole teadlik olnud. Nüüdseks olen avastanud, et sama lugu on juhtunud ka minu klientidega kelle teraapia protsessi olen kaasanud erinevaid loomi (koer, merisiga, kass).

Mulle meeldib ühe Ameerika psühhoterapeudi mõte: „Loomad avavad ukse kliendi hinge ja annavad võimaluse spetsialistile tegutsemiseks.”

Usun sellesse, et loomad lasevad meil olla need kes me oleme ja see on kingitus meile kõigile.

Koera unistus jõudis uuesti minuni täiskasvanuna. Olen pereema, kes jõudis kutsika koju tuua enne, kui lapsed oleks hakanud koera nuruma. Nii sai meie pereliikmeks must labrador Rosin. Tänaseks päevaks on saanud Rosinast minu hea abiline, kellega koos oleme andnud lastele tunde ja viinud läbi psühhoteraapiat. Näinud seda, kuidas teraapia käigus koeraga kohtumine elustab inimestes tähendusrikkaid sündmusi nende elust. Loomadel on imeline võime luua turvaline ja pingevaba õhkkond, mis aitab psühholoogil saada usalduslikku kontakt kliendiga.

Mina ning Eesti Loodus – ja Loomateraapiakeskus

Aastatega on kogunenud kogemused nii psühholoogina, koolitajana, loomadega töötades. Aeg on jõudnud niikaugele, et siduda oma kogemused tervikuks ja anda sellele vorm – Eesti Loodus – ja Loomateraapiakeskus. Igal inimesel on täita oma elus missioon. Minu missiooniks siin elus on laste ja noorte arengu toetamine läbi looduse, loomade ja loovuse. Usun, et looduses ja loomadega saadud kogemused on ehedad ja mõjutavad meie arengut positiivselt. Usun sellesse, et õnnelik on inimene, kes saab olla see kes ta on. Eesti Loodus – ja Loomateraapiakeskuse missiooniks on pakkuda lastele ja nooortele võimalust ja kogemust olla need, kes nad on.

Julge olla sina ise!

Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskus MTÜ

E-post: info@loomateraapiakeskus.ee
Tel. +372-5113705
Piibe mnt. 11
Aegviidu alev
Anija vald
Harjumaa

 

 

 

Search